پخش مواد غذایی مانند اکثر کسب و کار های مختلف به دنبال این است که روز به روز در حیطه کاری خود رشد نماید. یک شرکت تولیدی خالص به طور مداوم درحال تمرین و کسب تجربه در خط تولید و بسته بندی محصولات خود است. اگر شما تولید کننده یا مصرف کننده غذا باشید؛ یا اینکه احساس می کنید در زمان های خاصی استراتژی های فروش مناسبی را برای محصولات خود به کار نگرفته اید؛ اگر باور دارید محصولات شما از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دوست دارید به دست مشتریان بیشتری برسد و بتوانید با پخش کننده های بیشتری همکاری کنید، کسب اطلاعات در این موضوع یکی از ملزومات باقی ماندن در این رقابت های شدید است.

تاریخچه پخش مواد غذایی

پخش مواد غذایی از دوران دیرینه یکی از مسائلی بوده است که جوامع مختلف با آن روبه رو شده اند.  چگونه می توان غذا را بدون اینکه تحلیل رفته یا خراب شود از منبعش به دست مردمی که به آن نیازمند هستند برسانید؟امروزه با در نظر گرفتن میلیارد ها نفری که در سطح زمین زندگی می کنند، این مشکل پر رنگ تر و پیچیده تر از پیش شده است. چگونه می توان آووکادو را از کالیفرنیا به کشور کانادا رساند؟ یا چگونه بلوبری از اروپا به بازارهای مواد غذایی ایران راه پیدا می کند؟ پاسخ خلاصه این سوأل ها چیزی نیست جز سیستم پیشرفته پخش مواد غذایی.

پخش مواد غذایی چگونه انجام می پذیرد؟

به طور کلی، مأموران پخش کننده  مواد غذایی، مسئول نگهداری و حمل مواد غذایی به منظور رسیدن به دست مأمورین خدمات غذایی و تولید کنندگان هستند. برخی از این پخش کنندگان بر روی محصولات غذایی خاصی همچون غذای دریایی، میوه جات یا سبزیجات تمرکز می کنند. برخی از این شرکت ها ممکن است برای تولید کننده خاصی کار کنند. اکثر پخش کنندگان مواد غذایی به طور مستقل کار می کنند، این موضوع تولید کنندگان را قادر می سازد صرفا با همکاری با یک پخش کننده مواد غذایی نیاز های خود را تأمین نمایند.

برخی از پخش کنندگان مواد غذایی، مواد غذایی خود را در مدت زمان کوتاه در انبار نگه داری می کنند؛ دیگر پخش کنندگان ممکن است از کامیون هایی که در بار خود یخچال دارند برای حمل مستقیم کالاها به مصرف کنندگان استفاده نمایند. مدت زمان و روش حمل و نقل کاملا به نوع غذایی که توزیع می شود بستگی دارد.

تعدادی از پخش کنندگان مواد غذایی ممکن است محصولات خود را در بازار به فروش برسانند. استفاده کنندگان از مواد غذایی معمولا به طور مستقیم محصولات را از پخش کنندگان می گیرند، به جای اینکه نیاز خود را از تولید کنندگان تأمین کنند؛ زیرا توزیع کنندگان معمولا کسانی هستند که مواد غذایی را در اختیار رستوران ها، کافی شاپ ها و دیگر مراکز غذایی قرار می دهند.

ممکن است مصرف کنندگان نیازهای خود را از طریق خرید مستقیم از تولید کنندگان تأمین کنند که در این صورت پخش کننده مواد غذایی صرفا سفارشات آن ها را برای این مراکز آماده می کند. به طور عمده توزیع کنندگان مواد غذایی، محصولات را به طور مستقیم به مراکز غذایی ارائه می دهند؛ این موضوع باعث می شود تولیدکنندگان محصولات غذایی به جای اینکه نگران نگه داشتن و به دست آوردن مشتریان جدید باشد، روی کیفیت محصولات خود تمرکز کند.